Trend Fx Güvenilir Mi? Şikayetler & Yorumlar 2022


Firma Adı Trend Fx
Puan 2.0
Türkçe Var
Kaldıraç 1:400
Lisans VFSC
Min Yatırım 50 TL

Trend Fx Güvenilir Mi? Trend Fx Nasıl?

Bu makalede Trend Fx kurumunu derinlemesine inceleyeceğiz ve Trend Fx lisanlı mı? Trend Fx güvenilir mi? Trend Fx hakkında şikayetler neler? gibi önemli konu başlıklarını ele alacağız. Kendini Londra, İngiltere merkezli olarak tanıtan ve VFSC lisansına sahip olduğunu iddia eden kurum 2019 yılında son zamanlarda Türkiye pazarına yönelik açılmış aracı kurumlardan biri.

Trend Fx Lisanslı Mı?

Mevduatlarınızın güvenliğini sağlamak için düzenleyici kurumlar tarafından usulüne uygun olarak düzenlenen ve lisans sahibi aracı kurumlarda hesap açmak önemli önceliklerinizden biri olmalıdır. Aracının sağladığı bilgileri regülatör kurumun resmi kayıtlarıyla karşılaştırır ve aracı kurumun regülasyona gerçekten tabi olup olmadığını doğrulamak için lisans numaraları gibi ayrıntılı bilgileri ararız. Trend Fx’in lisanslı olup olmadığını inceleyelim. Kurum internet sitesinde VFSC (Vanuatu Financial Services Commission) lisansına sahip olduğunu iddia etmektedir ancak sadece kurum tarafından paylaşılmış bir Lisans no ibaresi görebilmekteyiz. Regülatör kurumun sitesinden kayıtlarını incelediğimizde Trend Fx’e ait herhangi bir lisans bilgisi bulamamaktayız ki zaten kurum lisanslı olsa idi belgelerini açık bir şekilde web sitelerinde paylaşabilirdi. Kısacası Trend FX ’in herhangi bir düzenleyiciye ait lisans belgesi bulunmamaktadır ve internet sitelerinde belirttikleri yalan bilgi ile yeni yatırımcıları aldatmaya çalışmaktadır. Ayrıca İngiltere merkezli olduğunu iddia eden Trend FX kurumunun İngiltere merkezli finansal hizmet veren kuruluşların sahip olma zorunluluğu olduğu tek geçerli regülatör olan FCA lisansı olmadığını belirtmek gerek.

Trend Fx’in sitesine girdiğimizde yeşil ve mavi tonlarındaki renkler bizi karşılıyor ancak bonus oranlarını ve diğer seçenekleri görünce insanın soğuyası gelmiyor değil.

Trend Fx Şikayetler Neler?

Daha önceden bir aracı kurumu kullanmış kişilerin kullanıcı deneyimlerini kontrol etmek ve şikâyet başlıklarını incelemek bir aracı kurumun itibarı hakkında fikir sahibi olmamızda önemli rol oynar. Kurum hakkında yapılan tüm şikayetleri inceledik ve derledik. Zaten lisanssız olan ve yalan bilgiler ile kendini tanıtan bu kuruma ait şikayetler de oldukça ciddi. Şikâyet başlıklarını ana hatlarıyla belirtmek gerekirse ;

TREND FX Haksızlıkları Bitmek Bilmiyor (kullanıcı kara geçtikten sonra kurum tarafından çeşitli bahaneler ile hesabına el konulmuş)

Yaptığımız şikâyet incelemeleri üzerine kurumun kar eden kullanıcıların karlarını çekmesini gerek zarara sebebiyet verecek işlemlere ikna ederek, gerek çeşitli bahaneler öne sürerek yatırımcıların kar çekimi yapmasını önlemeye yönelik politika izlediğini anlamaktayız. Ayrıca yatırımcılarının potansiyel kaybından kazanç sağladıkları da aşikâr. Bunların yanı sıra ayrıca kurumun spread oranlarını ani yükselterek yatırımcıları işleme girer girmez zarara soktuğunu da şikayetlerden görmekteyiz.

Trend Fx Para Yatırım ve Çekim İşlemleri Nasıl Gerçekleşiyor?

Para yatırma ve çekim işlemleri aracı kurumun güvenirliğini ve itibarını anlamak açısından oldukça önemli bir husus. Kurum para yatırma yöntemleri olarak Papara, Havale, EFT, Kredi kartı, Kripto para gibi yöntemler sunarken para çekme yöntemleri arasında ise Papara, Banka havalesi ve Kripto para ile çekim bulunmaktadır. Kuruma ait para çekmeye yönelik şikayetler mevcut bu konu hakkında kurum hakkındaki şikayetler bölümünde bahsettik.

Trend Fx Hesap Türleri Neler?

Kurum yatırımcılarına 4 farklı hesap türü sunmaktadır.Hesap türlerini inceleyecek olursak ;

Spreadler hakkında minimum seviyeler belirtilmiş ancak kullanıcı yorumları spreadlerin belirtilenden çok daha yüksek olduğu yönünde.

Standart USD hesap türü

 • Minimum LOT 0.01
 • Maksimum LOT 400
 • Maksimum kaldıraç oranı   1:200

Diamond USD hesap türü

 • Minimum LOT 0.01
 • Maksimum LOT 400
 • Maksimum kaldıraç oranı   1:200

Standart TL hesap türü

 • Minimum LOT 0.01
 • Maksimum LOT 400
 • Maksimum kaldıraç oranı   1:200

Diamond TRY hesap türü

 • Minimum LOT 0.01
 • Maksimum LOT 400
 • Maksimum kaldıraç oranı   1:400

Hesap türlerine yönelik minimum yatırım ve çekim tutarlarına ait bir bilgilendirme mevcut değil.

Trend Fx Hangi Platform ile hizmet vermektedir?

Trend Fx kullanıcılarına Meta Trader 5 platformu ile hizmet vermektedir.

Trend Fx Kampanya ve Bonuslar Neler ?

Kurumun sunduğu promosyon başlıklarına göz atacak olursak ;

 • %40 Hesap Taşıma Bonusu
 • %40 İlk Fonlama Bonusu
 • Papara ile yapılan yatırımlarda %25 Bonus
 • %25 Referans Bonusu
 • %15 Stop Out Bonusu
 • Kripto ile yapılan yatırımlarda %35 Bonus
 • 16 USD’ye varan haftalık lot iade bonusu

gibi promosyonlar bulunmaktadır.

Trend Fx Güvenilir Mi? Şikayetler & Yorumlar 2022
Firma Puanı (2.0)