Olive Markets Güvenilir Mi? Şikayetler & Yorumlar 2022


Firma Adı Olive Markets
Puan 7.2
Türkçe Yok
Kaldıraç 1:300
Lisans GLOFSA
Min Yatırım 100$

Olive Markets Güvenilir Mi? Olive Markets Nasıl?

Bu makalede Olive Markets kurumunu derinlemesine inceleyeceğiz ve Olive Markets lisanlı mı? Olive Markets güvenilir mi? Olive Markets hakkında şikayetler neler? gibi önemli konu başlıklarını ele alacağız. Eski adlarıyla Olive Markets olan kurum , yeni adları OLİVE MARKETS ile yeni hizmet vermeye başlamış sayılabilir bir kurum. Olive Markets olarak en çok şikayet alan kurumlardan biri olarak çok kötü bir üne sahip bu kurum sicilini temizlemek için adını mı değiştirdi sorusu akıllarımızı kurcalıyor. Merkezleri Marshall Adaları’nda bulunan Olive Markets son dönemlerde yaptıkları yoğun reklam kampanyalarıyla dikkatleri çekmektedir. Kurum internet sitesinde Birleşik Krallık (İngiltere), Malta, Kuzey Makedonya, Bulgaristan, Avustralya ve Birleşik Arap Emirlikleri‘nde çeşitli alt şirket ve markalar ile tüm dünyada hizmet vermekte olduğunu iddia etse de bu bilgilerin doğruluğunu sağlayamadık.

Olive Markets Lisanslı Mı?

Mevduatlarınızın güvenliğini sağlamak için düzenleyici kurumlar tarafından usulüne uygun olarak düzenlenen ve lisans sahibi aracı kurumlarda hesap açmak önemli önceliklerinizden biri olmalıdır. Aracının sağladığı bilgileri regülatör kurumun resmi kayıtlarıyla karşılaştırır ve aracı kurumun regülasyona gerçekten tabi olup olmadığını doğrulamak için lisans numaraları gibi ayrıntılı bilgileri ararız. Olive Markets kurumunun lisanslı olup olmadığını inceleyelim. Kurum internet sitesinde GLOFSA (Global Financial Services Authority) lisansına sahip olduğunu belirtmektedir ve incelediğimizde bu bilgilerin doğru olduğunu görebilmekteyiz ancak burda esas sorun GLOFSA’nın bilinirlik düzeyi epey düşük ve Olive Markets harici bir kuruma lisans sağlamamış olması akıllarımızda soru işaretlerine neden oluyor. Araştırdığımızda ise bu regülatör hakkında net bir bilgiye ulaşamamaktayız. Ayrıca ASIC ( Australian Securities and Investments Commission) 2020 yılı mayıs ayında resmi internet sitesinde Olive Financial Markets Pty Ltd kurumunun finansal hizmetlerden men edildiğine dair açıklamada bulundu ve sebepleri olarak aşağıdaki nedenleri belirtti ;

 • Finansal hizmetleri verimli, dürüst ve adil bir şekilde sunmasını sağlayamadı;
 • Mantıksız davranışlarda bulunan;yanıltıcı veya aldatıcı davranışlarda bulunan ve yanlış veya yanıltıcı beyanlarda bulunan;potansiyel müşterilere istenmeyen aramalar yaparak satış yasaklarını ihlal etti;
 • Temsilcilerinin müşterilerin çıkarları doğrultusunda hareket etme yükümlülüklerine ve yanlış veya yanıltıcı beyanlarda bulunmama veya yanıltıcı veya aldatıcı davranışlarda bulunmama yükümlülüklerine uymalarını sağlamak için makul adımları atmaması;
 • Temsilcilerinin yeterince eğitimli ve yetkin olmasını sağlama yükümlülüklerine uymadı ve bir uyuşmazlık çözüm sistemine sahip değildi.
Olive Markets Web Sitesi
Olive Markets Web Sitesi

Olive Markets‘in sitesini incelediğimizde karşımıza basit tasarımı olan turuncu ve griye hakim bir tema bekliyor. Sanırım bu konuda büyük eksikleri olduğunu ifade etmeliyim.

Olive Markets Şikayetler Neler?

Daha önceden bir aracı kurumu kullanmış kişilerin kullanıcı deneyimlerini kontrol etmek ve şikâyet başlıklarını incelemek bir aracı kurumun itibarı hakkında fikir sahibi olmamızda önemli rol oynar. Olive Markets kurumu hakkında yapılan şikayetleri tamamen inceledik ve şikayetlerin yoğunlaştığı konu başlıklarını ele aldık.

 • Spread oranlarının ani bir şekilde çok yükseltilmesi
 • Bazı yatırımcıların mevduatlarına el konulması
 • Art niyetli verilen sinyaller ile yatırımcıları kasti bir şekilde zarara sürüklemeleri ve potansiyel kayıptan kazanç sağlamaları -Para çekimini erteleme ve izin vermeme gibi ciddi şikayetler mevcut ki zaten hiçbir yerde bahsedilmeyen Admin Markets kurumunda da bu ve benzeri şikayetler oldukça fazlaydı.

Olive Markets Para Yatırım ve Çekim İşlemleri Nasıl Gerçekleşiyor?

Para yatırma ve çekim işlemleri aracı kurumun güvenirliğini ve itibarını anlamak açısından oldukça önemli bir husus. Kurum havale, EFT, kredi kartı ve kripto para gibi ödeme yöntemleri ile para yatırma ve çekme imkânı sunmaktadır. Ancak kurum hakkında para çekememe konusunda şikayetlerin olduğunu belirtmemiz gerek.

Olive Markets Hesap Türleri Neler?

Kurum üç farklı hesap türünü kullanıcıların hizmetine sunmuş ancak daha ayrıcalıklı hesap türlerini kullanabilmek için ne gibi şartları karşılamak gerektiğini belirtmemiş. Gerçi aşağıda belirttiğimiz ekstralar dışında pek bir ayrıcalık yok ve spread oranları belirsiz. Spread oranları hakkında oldukça fazla şikâyette söz konusu.

 SILVER

 • Maksimum Kaldıraç: 1:300
  • Min. LOT: 0.01

GOLD

 • Maksimum Kaldıraç: 1:300
  • Min. LOT: 0.01

                   Ekstra: Al- Sat sinyalleri, Eğitim serisi

VIP

 • Maksimum Kaldıraç: 1:300
  • Min. LOT: 0.01

       Ekstra : Portföy risk analizi

Olive Markets Kampanya ve Bonuslar Neler?

Kurumun sunmuş olduğu kampanyalara göz atacak olursak ;

 •  %30’a Varan İlk Yatırım Bonusu
 • %30’a Varan Hesap Taşıma Bonusu
 • %5 Kripto Yatırım Bonusu
 • %15’e varan Referans Bonusu

Olive Markets Maksimum Kaldıraç Oranı Nedir?

Olive Markets aracı kurumu maksimum kaldıraç oranı 1:300 olarak hizmet vermektedir

Olive Markets Hangi Platform ile hizmet vermektedir ?

Olive Markets firması kullanıcılarına Metatrader 4 platformu üzerinden hizmet vermektedir.

Olive Markets Güvenilir Mi? Şikayetler & Yorumlar 2022
Firma Puanı (7.2)